Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

YTÜ Mimari Tasarım 1 Stüdyoları Kolokyum ve Sergisi YEM'de

12 Haziran 2009
YTÜ Mimari Tasarım 1 Stüdyoları Kolokyum ve Sergisi YEM'de Y.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde yürütülmüş olan 2008/2009 bahar yarıyılı Mimari Tasarım 1 Stüdyoları, 19 Haziran 2009'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirilecek bir kolokyum ile tartışmaya açılacak. Projeler 19 Haziran - 26 Haziran 2009 tarihleri arasında YEM'de sergilenecek.

Sergi + Kolokyumda Yer Alan Stüdyolar:

Canan Akoğlu/ Birgül Çolakoğlu/ Eylem Erdinç/ Meral Erdoğan/ Sinan İzgi/ Nilüfer Kozikoğlu/ Salih Küçüktuna/ Fulya Özsel Akipek/ Serkan Palabıyık/ Ufuk Sezgen/ Murat Soygeniş/ Bora Soykut/ Murat Şanal/ Togan Tong/ Zehra Uçar/ Şebnem Yalınay Çinici/ Tuğrul Yazar

Ve 168 öğrenci…


Eğitim Projelerinin Kurum Dışına Açılması ve Karşılaşma Mekanlarına Duyulan İhtiyaç

Eğitimin, artık, sadece kurum içinde yürütülen bir etkinlik değil, dış dünyayla ilk günden itibaren etkileşim içinde olan ve yaşam boyu süren bir süreç olması nedeniyle bu süreci oluşturan ortamların ve ürünlerinin okul içinde ‘sınırlı' kalması yerine tartışma-geri bildirim için kamuya, diğer eğitim ortamlarına ve kişilere açılması önemlidir.

Bu süreç ve ürünlerin, tam da mimarlık eğitiminin başlangıcında, değerlendirmeye, eleştiriye ve tartışmaya açılması öğrencilerin düşünsel, sosyal, ruhsal donanımlarını destekleyecek ve onlara bir "başlangıç" ivmesi verecektir.

Yapı Endüstri Merkezi'nin mimarlık pratiğini, mimarlık eğitimini ve kamuyu bir araya getiren ve karşılaşmayı sağlayan bir merkez olması, bu ilk adımın burada atılmasında önemli olmuştur.

Neden Sergi+Kolokyum?

Sergi ve Kolokyum ortamları eğitim süreç ve ürünlerinin değerlendirilmesinde, yaşanan deneyimin tartışmaya açılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu sergi ve kolokyumda, kitlesel eğitim nedeniyle gruplara bölünerek yürütülen stüdyolar arası iletişim ve etkileşim ortamlarının sorgulama, tartışma, geri bildirim ortamına dönüştürülmesi ve diğer mimarlık okulları ile ilk yıl mimarlık eğitimi üzerine tartışmanın başlatılabilmesi hedeflenmektedir.

08/09 MT1 Proje Koordinasyonu Meral Erdoğan, Fulya Özsel Akipek ve Tuğrul Yazar tarafından gerçekleştirildi.

İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
19.06.2009
BİTİŞ
26.06.2009
YER
Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya
DÜZENLEYEN
YTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 08/09 Mimari Tasarım 1 Proje Stüdyoları