Müzede Sahne, Fonda İstanbul

mimarizm.com / 07 Ağustos 2017
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Sabancı Vakfı’nın desteğiyle 9-13 Ağustos tarihleri arasında “Müzede Sahne, Fonda İstanbul” adıyla kapsamlı bir gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

Kurulduğu günden bu yana ziyaretçilerine çok yönlü bir müzecilik ortamı sunan SSM bu kez de; tiyatro, performans ve çağdaş dans örneklerini izleyicisiyle buluşturacak. Sanat Yönetmenliğini Emre Koyuncuoğlu’nun üstlendiği bu etkinlikte, seyircisiyle güçlü bağlar kuran eserler arasından, “Fonda İstanbul” temasına uygun olarak seçilen oyunlar, SSM’nin eşsiz Boğaz manzarasına sahip bahçesine uyarlanan versiyonlarıyla, sanatseverlere yepyeni bir mekansal deneyim yaşatacak. 

Toplumsal durumlara dikkat çeken, sahip oldukları dil ve estetik değerlerle özgün nitelik taşıyan gösteriler; yenilikçi vizyonlarıyla dikkat çeken Galata Perform, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Nazlı Çevik Azazi, Proje Difüzyon, Mine Çerçi, BAM Tiyatro ve Seyyar Sahne tarafından sunulacak. 

Etkinlik kapsamında düzenlenecek seminer ve söyleşilere ise çağdaş Türk tiyatrosuna üretimleriyle katkıda bulunan Tiyatro Sanatçısı Ayla Algan, Naz Erayda’nın yanı sıra kadınlar ve tiyatro üzerine çalışmalar yapan edebiyatçı Hatice Meryem konuşmacı olarak katılacak. 

9-13 Ağustos tarihleri arasında her gün saat 20.30’da başlayacak ve fiyatları 15-35 TL arasında değişen etkinliğin biletleri, www.sakipsabancimuzesi.org adresi üzerinden temin edilebiliyor. 

ETKİNLİK TAKVİMİ:

9 Ağustos Çarşamba     

20.30 Açılış Konuşması: Ayla Algan, “İstanbul’u Dinliyorum...

21.30 "Masal Tadında", Ayla Algan, Nazlı Çevik Azazi / Anlatı performansı

10 Ağustos Perşembe

20.30 “Tersinden”, Naz Erayda / Retrospektif seminer

21.30 “Balat Monologlar Müzesi”, Galata Perform / Oyun

11 Ağustos Cuma

20.30 “Sen Balık Değilsin ki”, Çıplak Ayaklar Kumpanyası / Gösteri  

21.30  “Tevatür”, Proje Difüzyon / Oyun

12 Ağustos Cumartesi

20.30“O Şehir”, Mine Çerçi / Performans     

21.30“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, BAM Tiyatro / Oyun

13 Ağustos Pazar  

20.30  “Kadın Yazarlar”, Hatice Meryem / Söyleşi   

21.30 “Çocukluğun Soğuk Geceleri”, Seyyar Sahne / Oyun


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :