Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

EKODesign 2012 Workshop 3: "Mimarlık ve Malzemede Sürdürülebilir Tasarım"

mimarizm.com / 23 Mart 2012
EKODesign 2012 Workshop 3: "Mimarlık ve Malzemede Sürdürülebilir Tasarım"

EKODesign 2012 Workshop programı kapsamında Material ConneXion İstanbul (MCI) işbirliğiyle düzenlenen "MCI Araştırma Çalıştayı: Mimarlık ve Malzemede Sürdürülebilir Tasarım" atölye çalışması, OBR Open Building Research kurucu mimarlarından Paolo Brescia'nın yürütücülüğünde gerçekleşecek. Kapsam:
Son kullanıcı kimlikleri ve malzemeler, ilham verme aşamasından bir tasarım zorluğunun üstesinden gelinmesine kadar olan süreçte fikirleri gerçeğe dönüştürme gücüne sahiptir. Doğru malzeme seçimi ve kullanıcı ihtiyaçları tasarımlara yeni bir soluk getirirken endüstrilerde de devrim niteliğinde değişiklikler meydana getirmektedir. Her geçen gün akıllara durgunluk veren ileri teknolojiden sürdürülebilirlik açısından en güncel ve en mükemmele kadar yeni gelişmeler meydana gelmektedir. Bu hızlı gelişen yenilikler dünyasında zirvede kalabilmek için farklı sektörlerdeki en son malzeme gelişmelerini takip etmek gerekmektedir.

Material ConneXion
; New York, Bangkok, Köln, Daegu, İstanbul, Milano, Pekin, Seul ve Şangay ofisleriyle tüm malzeme bilgisini tasarım dünyasına sunmaktadır. Material ConneXion İstanbul yıllık programı dahilinde yapılması planlanan araştırma çalıştaylarının ilki, EKODesign 2012 kapsamında Paolo Brescia yönetiminde Material ConneXion İstanbul kütüphanesinde gerçekleştirilecek. "Mimarlık ve Malzemede Sürdürülebilir Tasarım" temalı çalıştay katılımcılarına, son kullanıcının tasarımın merkezinde yer aldığı daha gerçekçi, sürdürülebilir mimarlık yaklaşımlarını araştırma/inceleme fırsatını yakalama şansını uzman moderatör Paolo Brescia ile sunacak.

Amaç:
- Mimarlık ve malzeme tasarımı aracılığı ile son kullanıcı kimliklerinin anlatımı ve toplum üzerinde algı yaratmak
- Son kullanıcının kimliğinin ve toplum üzerinde yaratılan algının anlatılımda mimarlığın etki ve gücünü araştırmak
- Öğrenciler, genç mimarlar ve akademisyenlerden oluşan grupla birlikte yeni sosyal ve kültürel sürdürülebilir yaklaşımlar üzerine odaklanmak
- Çalıştay sırasında katılımcılardan mimarlık ve kentsel tasarım alanlarındaki proje ve deneyimleri ile ilgili kritik yapılması istemek, yapılacak eleştiri ve önerilerde malzemenin önemi ve fonksiyonunu tartışmak

Yöntem:
Workshop katılımcılarının beraberlerinde beğendikleri ya da eleştirdikleri sürdürülebilir mimarlık örneklerini getirmeleri istenirken, bu örnekler üzerinden etkileşimli bir tartışma/fikir alışverişi ortamı yaratılması planlanıyor. Malzemeler üzerine yapılacak tartışmalarda geleneksel malzemelere çok çeşitli alternatifler sunan Material ConneXion Kütüphanesi 'nden faydalanılacak.

Katılımın ücretli olduğu atölye çalışması hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
13.04.2012
BİTİŞ
13.04.2012
YER
Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Material ConneXion Ofisi, Fulya, İstanbul
İLETİŞİM
A: Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya, İstanbul T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10