Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

YAP İstanbul Modern Ağustos Etkinlikleri

mimarizm.com / 29 Temmuz 2013
YAP İstanbul Modern Ağustos Etkinlikleri

YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı kapsamında temmuz ayında İstanbul Modern'in bahçesinde başlayan ücretsiz etkinlikler, ağustos ayında da sürüyor.

İstanbul Modern'deki Göğe Bakma Durağı'nın ağustos performansları şunlar:


Flux
Bir Silsila Collective Performansı
4 Ağustos 2013 Pazar, 17.00

Performans sanatı ve toplumsal heykel kolektifi Silsila ve Jeffrey Baykal-Rollins, Flux başlıklı bir performans yapıyor. Göğe Bakma Durağı'nın bulunduğu rıhtım için yaratılmış, mekana özgü bir grup performansı olan Flux, geleceğe dair dönüştürücü bir kültürel yansımayı dışa vuruyor.

Akademisyen ve sanatçı Jeffrey Baykal-Rollins yönetimindeki iki bölümlük performansın koreografisi mekana özel performansları ve toplumsal koreografileriyle tanınan sanatçı Ernesto Pujol'a ait.
 

Sessiz Gökyüzü#  

Bir Rob Sweere Projesi
22 Ağustos 2013 Perşembe, 18.00


 
Rob Sweere'in Sessiz Gökyüzü# adlı çalışması, IPA-Uluslararası Performans Platformu işbirliğiyle YAP: Yeni Mimarlık Programı kapsamında İstanbul Modern'in bahçesinde gerçekleşiyor. Sanatçı Rob Sweere'in tasarladığı Sessiz Gökyüzü#, dünyanın değişik bölgelerinde sanatçı tarafından gerçekleştirilen küçük etkinliklerin birleşmesiyle büyük bir happening'e dönüşüyor. Sessiz Gökyüzü#, katılımcılara sanat yapıtıyla yoğun etkileşime girebilecekleri bir atmosfer yaratmak için sanatçının rehberliği ve izleyicilerin işbirliğiyle gerçekleşiyor.
 

Marmara'yı Ziyaret

Bir Monali Meher Performansı
23 Ağustos 2013 Cuma, 17.30


 
YAP İstanbul Modern, IPA-Uluslararası Performans Platformu işbirliğiyle, Monali Meher'in Marmara'yı Ziyaret başlıklı performansına ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, daha önce Çin'in Guangzhou şehrinde tütsülerle geri geri yürüyerek gerçekleştirdiği İnciyi Ziyaret isimli performansını, İstanbul için yeniden yorumluyor. İstanbul Modern'in bahçesinden başlayan performans, Boğaz'ın sır bir noktasında tamamlanıyor.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
4.8.2013 00:00:0
BİTİŞ
23.8.2013 00:00:
YER
İstanbul Modern, Karaköy, İstanbul
DÜZENLEYEN
İstanbul Modern
İLETİŞİM
A: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy - İstanbul T: (212) 334 73 00 F: (212) 243 43 19 info@istanbulmodern.org