Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

WAF - Dünya Mimarlık Festivali 2012

mimarizm.com / 17 Mayıs 2012
WAF - Dünya Mimarlık Festivali 2012

Yapı-Endüstri Merkezi basılı ve sanal yayınlarının, başlangıcından bu yana medya ortağı ve destekçisi olduğu WAF Dünya Mimarlık Festivali, beşinci yaşını Singapur'da kutluyor. Dört yıldır Barselona'yı mesken edinen festivalin yeni mekanı, Moshe Safdie imzasını taşıyan WAF Ödüllü Marina Bay Sands oteli olacak.

Mimarizm ile YAPI Dergisi'nin ana medya ortağı olduğu festivalin ana eksenini; tamamlanmış yapılar, peyzaj projeleri, gelecek projeler, küçük ölçekli projelerin de aralarında yer aldığı 28 kategoride dağıtılacak WAF Ödülleri oluşturuyor.

Dünyanın en büyük, en canlı, en kapsayıcı ve en etkileşimli küresel mimarlık etkinliği olarak sunulan WAF, hem beşinci yılını layıkıyla kutlamak hem de bu süreçte geçirdiği evrimi gözler önüne sermek üzere, 3- 5 Ekim 2012 tarihlerinde yeni mekanı Singapur'da dünya mimarlarını bir araya getirecek.

Yer seçime ilişkin WAF organizasyonundan yapılan açıklamada; Britanya koloni mimarlığından Art Déco ofis bloklarına varıncaya dek, eklektik bir mimarlık üslupları karışımını bünyesinde barındıran Singapur, zengin mimarlık mirası ile, daha da büyük etkinliklere ev sahipliği yapmayı hak ettiği bildiriliyor.  

WAF Program Direktörü Paul Finch, 2012 festivali için yaptığı çağrıda şu ifadelerde bulundu:

"İlki 2008 yılında düzenlenen ve bu süreçte tüm dünyadan binlerce mimar ve tasarımcıyı kendisine çekmeyi başaran WAF Dünya Mimarlık Festivali, gerçek bir küresel bir etkinlik halini aldı. Barselona'da geçen dört muhteşem yılın ardından, yeni bir mekana taşınma vaktinin geldiğini hissettik. Moshe Safdie'nin Singapur'daki ödüllü Marina Bay Sands oteli, beşinci yılımızı kutlamak için çok doğru bir adres. WAF 2012, katılımcılar için, dünyanın en ilham verici tasarımcıları ile projelerini paylaşmak, tartışmak ve yeni eğilimler hakkında bilgi edinmek için eşsiz bir tartışma platformu sunuyor."

Disiplinler ve uluslara arası jürisi ile dikkat çeken "President's Design Award" ve üçüncü yılını geride bırakan "Lee Kuan Yew World City Prize" ile Singapur'un, mekanların iyileştirilmesinde ve kentilerin yaşam kalitesinin artırılmasında tasarımın dönüştürücü gücüne inanan ve diğer alanlarda da tasarım kalitesine gerçekten önem veren bir ülke profili çizdiği söylenebilir. Nitekim, bu sene WAF'a ev sahipliği yapacak olan, Moshe Safdie imzalı Marina Bay Sands oteli de 2010 yılında WAF Ödülü'ne değer bulunmuştu.  


Yeni kategoriler, yeni jüri üyeleri

WAF Ödülleri'ne bu yıl "Yılın Binası" (World Building of the Year), "Yılın Gelecek Projesi" (Future Project of the Year), "Yılın Peyjaz Projesi" (Landscape of the Year) ve "Yılın Küçük Ölçekli Projesi" (Small Project of the Year) olmak üzere dört bölüm birincisi ödülü eklendi.

1 Ocak 2011 - 30 Haziran 2012 tarihleri arasında yapımı tamamlanan projelerin katılımına açık olan ödül programına, 30 Haziran 2012 tarihine dek başvurulabilir. Kategorileri görmek için tıklayınız.


WAF Ödülleri 2012 jürisinde yer alan isimler ise şöyle sıralanıyor:

Ben van Berkel (UNStudio), Juergen Mayer H. (J. Mayer H Architecture Design Research), Mok Wei Wei (W Architects), Kongjian Yu (Turenscape), Marcio Kogan (Studio MK27), Kerry Hill (Kerry Hill Architects), Tang Guan Bee (Tangguanbee Architects), Edouard François (Maison d'Architecture Edouard François), Ivan Harbour (Rogers Stirk Harbour + Partners), Ole Scheeren (Buro Ole Scheeren), Sanjay Puri (Sanjay Puri Architects), Richard Hassell ve Wong Mun Summ (WOHA).


Mimarizm okurlarına özel WAF indirimini kaçırmayın!

Dünya Mimarlık Festivali (WAF) Ödülleri'ne başvurularınız ve etkinlik katılımınız için size, ekibiniz ve arkadaşlarınıza özel %10 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. İndirim hakkınızı
kullanmak için, www.worldarchitecturefestival.com adresinden yapacağınız rezervasyon sırasında VIP kodu alanına MPVOUCHER yazmanız yeterli olacak. Bu kuponu, projelerini WAF Ödülleri'ne göndermek veya festivale katılmak isteyen tüm ilgililer ile paylaşabilirsiniz.

Bu teklif, yalnızca 880$ tutarındaki erken başvurular için geçerlidir. Başka hiçbir kampanya veya indirim ile birleştirilemez ve tamamlanmış kayıtlarda geriye dönük olarak kullanılamaz.

Sorularınız için:
+44 (0) 207 554 5800 / 0845 056 8339
info@worldarchitecturefestival.com


WAF 2012 programına göz atmak için buraya, Festival'e katılmaya hak kazanan mimarlık pratiği ve kurum listesi için şuraya tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
3.10.2012 00:00:
BİTİŞ
5.10.2012 00:00:
YER
Marina Bay Sands, Singapur
DÜZENLEYEN
i2i Events Group
İLETİŞİM
A: Marina Bay Sands, 10 Bayfront Avenue, Singapur T: 0845 056 8339 (UK); 0+44 (0)207 554 5800 (Intl) info@worldarchitecturefestival.com