Renkli ve Çılgın Binalar

mimarizm.com / 22 Nisan 2020
Türkiye Tasarım Vakfı'nın 5-9 yaş arası çocuklara yönelik düzenlediği "Renkli ve Çılgın Binalar" Atölye çalışması 23 Nisan günü online gerçekleştirilecek.

Etkinlik Metni:

23 Nisan’da evlerimizde bir araya gelip eğlenceli binalar tasarlayacağız ama öyle sadece kalem kağıtla değil… Bu binaları tasarlarken her adımda yeni sürprizlerle karşılaşacağız! Sevdiğimiz boyaları, kalem ve kağıtları alıp ekran başına geçiyoruz. Kura oyunu oynayarak binamızın tasarımının ilk adımını atıyoruz: Önce bir silüet ardından gözler, ağız ve burun! Çılgın bir bina için attığımız bu ilk adımdan sonra binamızı renklendiriyoruz. Ama sadece çılgın olmak yetmez... Yaşayan bir bina yapmak için resmimize detaylar ekliyoruz. Bu atölyede çocuklar kendi istekleri dışında gelişen bir tasarım üzerinde çalışmayı ve onu zenginleştirmeyi öğrenirler. Ellerindeki sınırlı malzemeyle yaptıkları resimleri oyunla ya da bir hikayeyle eğlenceli hale getirebileceklerini keşfederler.

Kontenjanın sınırlı olduğu Renkli ve Çılgın Binalar Atölyesi 23 Nisan 2020 Perşembe günü saat 15:00’da ücretsiz olarak gerçekleştirilecek

Kayıt için isim, soyisim ve telefon bilgileri info@turkiyetasarimvakfi.com mail adresine iletilebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :