Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

PNR.istanbul, “Exchange: Journey” ile Devam Ediyor

mimarizm.com / 24 Nisan 2019
Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olarak hayata geçirilen PNR.istanbul 3 Nisan’da gerçekleşen ilk etkinliği “Exchange: New”in ardından, 26-27 Nisan’da “Exchange II: Journey”, “Face to Face” ve “Explore” ayakları ile devam ediyor.

Yapı sektörüne yönelik bir profesyonel iletişim ağı ve araştırma platformu olan PNR.istanbul (Professional Network and Research Platform Istanbul), malzeme firmaları ve mimarlık ofislerini bir araya getiren “Face to Face”, gündemdeki konuları odağına alarak tartışmaya açan “Focus”, yeni pazar olanaklarının konuşulduğu “Forum”, iş deneyimlerinin aktarıldığı “Exchange” ve kapsamlı araştırmaların raporlandığı “Research” gibi alt programlarıyla deneyime ve araştırmaya dayalı bilgi üretimini ve bu bilgilerin hızlı ve şekilde profesyonellerle paylaşılmasını hedefliyor.

Bu kapsamdaki ilk etkinlik 3 Nisan Çarşamba günü SALT Galata-Oditoryum’da “New” teması ile Exchange alt başlığında gerçekleşmişti.

PNR.istanbul’un ikinci ayağı ise 26-27 Nisan 2019 günlerinde üç farklı program ile gerçekleştirilecek. İlk olarak T.C. Ticaret Bakanlığı, Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetleri’nden Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Oğuz Tekindaş, “Mimarlık Pratiklerine ve Malzeme Üreticilerine Yurtdışı Faaliyetleri için Sağlanan Teşvikleri anlatacak.

Ardından 26 Nisan Cuma günü İstanbul Deniz Müzesi’nde, herkesin katılımına açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek “Exchange: Journey”de dünyanın birçok farklı bölgesinde çalışan Mimar Saffet Kaya Bekiroğlu, Taşkışla’dan başlayarak Zaha Hadid ve Frank Gehry gibi mimarların ofislerine ve daha sonrasında 2017 yılında kurduğu kendi mimarlık pratiği SKA’ya uzanan yolculuğu hakkında soruları cevaplayacak.

26 Nisan 2019 Cuma, Program

12:30-13:00 Kayıt

13:00-13:15 "Mimarlık Pratiklerine ve Malzeme Üreticilerine Yurtdışı Faaliyetleri için Sağlanan Teşvikler"
Oğuz Tekindaş (Dış Ticaret Uzman Yardımcısı / T.C. Ticaret Bakanlığı, Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetleri)

13:15-14:00 "Journey",
Saffet Kaya Bekiroğlu (Kurucu / SKA)

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın.

Bu etkinliklerin yanısıra aynı gün PNR.istanbul kapsamında, Türkiye ve Avrupa’nın farklı bölgelerinden mimarlık pratikleri ve yerli yapı malzemesi üreticilerinin bir araya geleceği “Face to Face” görüşmeler ile İstanbul Deniz Müzesi gezisi yapılacak.

27 Nisan Cumartesi günü Sancaklar Camisi ziyaretini içerecek “Explore”da ise, PNR.istanbul ağına dahil olan yapı profesyonellerinin katılımı ile gerçekleşecek.

Arkilight, BTM, Dalsan, Durlum, Işıklar Yapı Ürünleri, Hollanda Başkonsolosluğu, kibrID MATERIAL, Lazzoni, OWA, PETRA The Flooring Co. ve VitrA katkılarıyla; Arredamento Mimarlık, Betonart, bi_özet gayrimenkul, bi_özet, mimarizm ve yapi.com.tr’nin medya desteği ile başlayan PNR.istanbul etkinlikleri genişleyen iletişim ağı ile devam edecek.
 

*

PNR.istanbul hakkında
Binat İletişim&Danışmanlık ve Yapı Medya İletişim’in ortak projesi olarak hayata geçirilen PNR.istanbul, güçlü kültürel ve coğrafi bağlamıyla İstanbul’u merkez alarak Anadolu’dan Avrupa’ya ve dünyaya yayılan profesyonel iletişim ağı ve araştırma platformudur. Düzenlenen faaliyetlerle deneyime ve araştırmaya dayalı bilgi üretimini ve bu bilgilerin en hızlı, en etkili şekilde profesyonellerle paylaşılmasını hedefleyen PNR.istanbul; “Face to Face”, “Research”, “Focus”, “Forum” ve “Exchange” gibi alt programlardan oluşuyor.

PNR.istanbul projesi hakkında ayrıntılı bilgi içinwww.pnristanbul.com


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
26.04.2019 12:30
YER
İstanbul Deniz Müzesi
İLETİŞİM

www.pnristanbul.com