Karşılaşma No:4 “Öğrenciler Buluşuyor”

mimarizm.com / 13 Eylül 2017
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mimarlık Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu “Yeni İz” topluluğu, 13 Ekim Cuma günü fakülte bünyesinde “Öğrenciler Buluşuyor” başlıklı bir atölye düzenleyecek.

SAÜ Mimarlık Bölümü Yeni İz Topluluğu'nun çağrı metni şöyle:

“Mimarlık eğitiminin ulusal ve uluslararası platformlarda tartışılması ve sorgulanmasının, farklı anlayış ve bilgi üretim yöntemlerinin keşfini sağladığını düşünüyoruz. Sorgulamaların bir arayışa dönüştüğünü, bu arayaşın farklı anlayış ve üretim biçimleri ile denendiğini görüyoruz.

SAÜ Mimarlık Bölümü öğrencileri olarak, “Yeni İz” adı altında bir araya gelerek mimarlık ve ilgili disiplinlerden edindiğimiz dertleri tartışmak, bunun tartışılabileceği bir platform oluşturmak için bir girişimde bulunduk. Öğrenci etkinliklerinin bizlere ve mimarlık eğitim ortamına açtığı yeni alanı tanıyabilmek için katılımcı öğrenci topluluklarının amacını, yapılan işlerden edinilen bilgiyi, workshoplar sonucunda kazanılan deneyimleri sunarak, Güven Arif Sargın hocamızın sunumlara katkı yapacağı bir kapanış konuşması ile platformu sonlandırmayı hedefliyoruz.

Öğrenci topluluklarının hedeflerini, ne işe yaradığını, Türkiye’de öğrenci etkinliklerinin türlerini, içeriklerini, kimin için yapıldıklarını, her bir öğrenci topluluğunun ayrı ayrı mimarlık kültür ve bilgi alanına etkilerini, üretimlerini ve üretim biçimlerinin değerlendirileceği atölyemize katılımınızı bekliyoruz.”

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


 
İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
13.10.2017
YER
Sakarya Üniversitesi Mimarlık Atölyeleri
İLETİŞİM

yeniizsau@gmail.com

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin