IFW'nin Tek Takı Defilesi: 'Yaşamın Şifresi'

mimarizm.com / 25 Eylül 2012
IFW'nin Tek Takı Defilesi: 'Yaşamın Şifresi'

Avangart, yaratıcı ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan aksesuar ve takı tasarımcısı Deniz Kaprol, Istanbul Fashion Week 2012 (IFW) kapsamındaki tek takı defilesini gerçekleştirecek.

Yaşamın şifresi DNA'dan yola çıkarak yaptığı tasarımlarını 'Code Of Life/Yaşamın Şifresi' başlıklı defilede sergileyecek olan Deniz Kaprol, tersine bir yaşam yolcuğunu, sondan başa, tersine bir defile ile podyuma taşıyarak ölümden sonrasına yanıt arıyor.

New York Fashion Institute of Technology'de eğitim alan ve 2005 yılında DKaprol adıyla kendi markasını kuran Deniz Kaprol; haute couture takı ve aksesuar konusunda Türkiye'nin ilk tasarım markası olmayı başarırken, gerçekleştirdiği ilklerle bu alanda öncü olmaya devam ediyor.

DKaprol markasıyla, dünyada ilk kez takı defilesi gerçekleştiren Deniz Kaprol; ilk üç defilesiyle ulusal ve uluslararası alanda yankı uyandırırken, Paris ve Miami Fashion Week'ten de teklifler aldı.  Moda dünyasında ayrıcalıklı bir yer edinen başarılı tasarımcı; IFW 2012 kapsamında 11 Ekim Perşembe günü 12:30'da Karaköy Antrepo'da gerçekleştireceği dördüncü defilesi ' Code Of Life/Yaşamın Şifresi' ile aynı zamanda 2012 yılının da ilk takı defilesini düzenleyecek.

"Code Of Life/Yaşamın Şifresi" adlı defilesinde, ölümden doğuma süregelen ters bir yolculuğa çıkan Deniz Kaprol; yaşamın özü DNA'dan yola çıkarak tasarladığı takılarını sergileyecek. Ölümü irdeleyen, ölümden sonrasına yaşamın şifreleri DNA'lar ile yanıt arayan tasarımcı, sondan başa doğru ilerleyen 'tersten defile'sinde; varlığı ve ölümü anlamak için bu şifreleri çözmeye odaklanıyor. Yok oluş ve varoluşa dair soruların, DNA'larda saklı yanıtlarını bulmak için ölümden doğuma süregelen ters bir yolculuğa çıkan Deniz Kaprol; yolculuğun sonunda, yaşamın şifrelerinin tüm gizemlerine hakim olarak yeniden diriliyor ve "Size anlatmak için geri döndüm" diyor.

Koreografisini Uğurkan Erez'in, kreatif danışmanlığını Bige Ökten'in üstlendiği "Code Of Life/Yaşamın Şifresi" defilesinin baş mankeni ise Didem Soydan. Dünyanın varoluşundan beri süregelen kuralı yıkan ve ölümden doğuma bir yolculuk sunan defilede ayrıca Görkem Tekdal'ın çekeceği, 'tersten' bir kısa film de yer alacak. Defilenin ve kısa filmin müzikleri ise, Los Angeles'ta yaşayan, film ve defile müzikleri besteleyen Hasan Özsüt tarafından özel olarak hazırlanıyor.


Takılar 'afterparty'de satışa sunulacak

Hazır giyim markalarıyla aynı podyumda takı defilesi sergileyen tek tasarımcı olan Deniz Kaprol'un 'Code Of Life/Yaşamın Şifresi' defilesinin ardından; moda, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin bir araya geleceği bir 'afterparty' de gerçekleştirilecek. Deniz Kaprol'un, yalnızca markanın kendi internet sitesinde satışa çıkacak tasarımları, bir geceye özel olarak 'afterparty'de de satışa sunulacak.

10 - 13 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenen Istanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki 'Code Of Life/Yaşamın Şifresi' defilesi; İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)'in organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğinde, Swarovski, Penti, CPM İstanbul-Cem Görk ve Dsgn Wrksp' un destekleriyle gerçekleştirilecek.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :