Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Hayat Sokakta: Ankara'da Hayat Var

mimarizm.com / 20 Ocak 2020
Lavarla’nın kurucu ortakları Seren Erciyas ve Serkan İzci’nin gerçekleştireceği “Ankara’da Hayat Var” başlıklı sunum Mimarlar Derneği'nde 21 Ocak Salı günü gerçekleşecek.

Lavarla, "Ankara'da hayat yok!" şeklinde yayılmış olan bir ön yargıyı kırmak, kente ve kentli olmaya dair hikayeler anlatmak için yola çıkan gönüllü bir oluşum. 2015'ten beri aktif olarak çalışan Lavarla, Ankara'da birtakım algıları kırmayı, herkese ulaşabilmeyi, bir değişim yaratmayı ve insanları harekete geçirmeyi nasıl başardığını 21 Ocak akşamı Mimarlar Derneği'nde katılımcılarla paylaşacak. 

 

*

Seren Erciyas Hakkında

Lavarla'nın iki kurucu ortağından birisi olan Seren Erciyas, lisans eğitimini 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisansını ise ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Bir düşünce kuruluşunda çalışır, Lavarla'da yayın süreçlerini kontrol eder, kent çalışmalarına ilgi duyar, okur, yazar, hayvan sever ve gezer.

Serkan İzci Hakkında

Lavarla'nın iki kurucu ortağından birisi olan Serkan İzci Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu, aynı zamanda İzmir ve Ankara'da birçok grupta baterist olarak yer aldı. 2015 yılında da Lavarla'nın fitilini ateşledi. Bir tekstil firmasında üretim mühendisi olarak çalışır, mütemadiyen hayallerinin peşinden koşar.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
21.01.2020 19:30
YER
Mimarlar Derneği 1927, Ankara
İLETİŞİM

A. Cinnah C. 19/3 Çankaya Ankara

T. (0312) 495 06 64-65