Görme Biçimleri Üzerine Bir Atölye

mimarizm.com / 22 Ocak 2018
İstanbul Modern'de gerçekleştirilen “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Atölyeleri’nin 25 Ocak’taki konuğu, fotoğraf sanatçısı Sinan Demirtaş.

Fotoğrafı, resimsel gerçekliği araştırmanın önemli bir aracı olarak gören ve resimlerinde fotoğrafik görüntüden uzaklaşıp kendi öznel ve özgün görüntülerini yaratan Sinan Demirtaş, görme biçimleri üzerine bir atölye çalışması gerçekleştiriyor. Görülen, görüntü ve gören üçgeninde, algıları belirleyen sayısız değişkeni tanımlamaya çalışan atölye çalışması, katılımcıları alışılagelmiş görme eylemine ilişkin davranışlarını sorgulamaya, yapıtlarının  üretim sürecini tanımaya ve görseller üzerinden analizler yapmaya  davet ediyor.

Ülker sponsorluğunda gerçekleştirilen “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Atölyeleri; sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları, kısa söyleşiler ve sanat uygulamalarından oluşuyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, sanat yapıtlarını ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Modern, aynı zamanda sanatçıları tanıyarak, onlarla birlikte üretmenin kazandıracağı zengin deneyime kapı açıyor. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :