FADA TALKS: Izaskun Chinchilla

mimarizm.com / 25 Kasım 2019
MEF Üniversitesi 4 Aralık Çarşamba günü FADA TALKS etkinlikleri kapsamında, Izaskun Chinchilla Architects kurucusu Izaskun Chinchilla’yı ağırlıyor.

Izaskun Chinchilla 4 Aralık’ta MEF FADA’da (MEF Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi), sirküler ekonomi, emeğin dönüşümü ve kadınların güçlenmesi ile beraber tasarım ve tasarımcıyı bekleyen değişimler üzerine bir konuşma yapacaktır.

FADA Hangar'da 17:45'te gerçekleşecek etkinlik, herkesin katılımına açık olup, dili İngilizce’dir.

 

*

Izaskun Chinchilla Hakkında

Mimar Izaskun Chinchilla, 2001 yılında kurduğu Madrid merkezli ofisi Izaskun Chinchilla Architects bünyesinde şehircilikten iç mekan tasarımına kadar farklı ölçekte projeler gerçekleştirmektedir. RIBA üyesi ve Madrid Politeknik okulu mezunu olan Chinchilla birçok üniversitede proje yürütücülüğü yapmış olup, 2010 yılından itibaren Bartlett School of Architecture bünyesinde akademik çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir.

Izaskun Chinchilla Europan 7 Santiago de Compostela yarışmasında birinciliğin de içinde olduğu uluslararası 30’a yakın ödül sahibidir. Çok sayıda projesi gerçekleştirilen Izaskun Chinchilla’nın tasarımları arasında İspanya Cuenca’da bulunan Garcimuñoz Kalesi Restorasyonu da yer almaktadır.

İzaskun Chinchilla, sosyal ve bilimsel düşünce arasındaki bağlantılara odaklanan yeni nesil bir mimarlık pratiğinin önemli bir temsilcisidir. Mimarlık alanında, sosyal ve çevresel farkındalıkta projeler üretmenin yanı sıra, “gelişkin bir kadın düşünce sistemi”nin, yeni iş olanakları, kültürel ve sosyal ve çevresel farkındalıklar yaratacağı konusuna dikkat çekmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :