Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Dönüşen Şehrin Yürüyüş Rotası: Gaziantep

mimarizm.com / 18 Aralık 2019
'Dönüşen Şehir, Gaziantep' projesinin tanıtımı, 21 Aralık 2019 Cumartesi günü Gaziantep Sanat Merkezi’nde halka açık bir etkinlikle gerçekleştirilecek.

Şehir ve dönüşüm temalı bir araştırma ve üretim atölyesi olan 'Dönüşen Şehir, Gaziantep', Kültür İçin Alan’ın desteği ve Gaziantep Mimarlar Odası işbirliğiyle Ekim ve Kasım aylarına yayılan iki oturumda gerçekleşti. Sanatçı ve araştırmacı Serkan Taycan yürütücülüğünde gerçekleşen atölyeye farklı disiplinlerden 10 kişi katıldı. Atölyede, Gaziantep'in son yüz yıldaki dönüşümü seminerler ve tartışmalarla çok boyutlu bir şekilde incelenerek, bu dönüşümü takip eden bir yürüyüş rotası ve rotanın haritası tasarlandı. Rotayı yürüyenlerin kentin dönüşümünü bedensel olarak tecrübe etmeleri ve bu yolla kentle derinlikli bir iletişim kurmaları hedefleniyor.

Moderatörlüğünü atölye yürütücüsü Serkan Taycan'ın yapacağı etkinlikte, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sanat ve Kültür Yönetimi bölümünden Asu Aksoy, Gaziantep Üniversitesi Sosyoloji bölümünden Mehmet Nuri Gültekin, Sinan Tankut Gülhan ve aynı üniversitenin Coğrafya bölümünden Ragıp Kalelioğlu konuşmalar yapacak. Konuşmaların ardından atölye katılımcıları, rota ve haritayı sunacaklar.

Etkinliğin ertesi günü ise Dönüşen Şehir Gaziantep ekibi eşliğinde rota üzerinde bir yürüyüş etkinliği ve ardından bir değerlendirme buluşması yapılacak.

Detaylı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
21.12.2019
YER
Gaziantep Sanat Merkezi (Eski Adliye Binası)
DÜZENLEYEN

Kültür İçin Alan desteği, Gaziantep Mimarlar Odası işbirliğiyle

İLETİŞİM

E. info.donusensehir@gmail.com