Designistanbul 2017

mimarizm.com / 25 Kasım 2016
Designistanbul, 5. Yaratıcı Endüstriler ve Tasarım Tedarikçileri Fuarı ve Konferansları, TG Expo tarafından 13-15 Nisan 2017 tarihinde Hilton İstanbul Convention & Exhibiton Center’da gerçekleştirilecek.

Swatch için tasarladığı ora-ito ile tanınan, Heineken ve Davidoff için yaptığı tasarımlarla ikonlaşan Fransız tasarımcı Ito Morabito, tasarım endüstrisinin guruları ile Türkiye’nin tasarımda en prestijli isim ve markalarını buluşturan tasarıma yönelik ilk ticari platform Designistanbul’a geliyor. 

Konuşmacı görüşmelerinin devam ettiği 2017 Nisan ayında gerçekleşecek Designistanbul, 5. Yaratıcı Endüstriler ve Tasarım Tedarikçileri Fuarı ve Konferansları’na katılması netleşen isimler arasında 2013 yılında İstanbul’a gelen Stefan Sagmeister’in yanı sıra Bora Aksu, Derin Sarıyer, Gökhan Avcıoğlu, Hakan Gürsu, Sedat Öztürk, Sinem Altan, Begüm Tüzemen gibi tasarım dünyasına yön veren önemli isimler bulunuyor. Türkiye’nin tasarım alanında önemli bir odak olması hedefi ile tasarım kavramı üzerine farkındalık yaratan Designistanbul, geçtiğimiz yıl Karim Rashid, Darren Aronofsky, Ron Arad, Mario Botta ve George Lois gibi dünyaca ünlü isimleri ağırlayarak şehrin ve sektörün tasarım endüstrisini bir araya getirdi.

Tasarımı, fonksiyonel bir şekilde üretilebilir, hayatın her alanına nüfuz edebilir şekilde kullanan markaların yer alacağı Designistanbul, tasarımcı düşünce kavramının farkındalığını arttıracak konferanslar ayağında tasarım ile markalarına değer katan yaratıcı endüstri temsilcilerini buluştururken B2B iletişim ağı platformu ile katılımcılar ve alıcılar için verimli bir görüşme alanı yaratacak. Rusya Mimarlar Odası Başkanı’nın da bir konuşma yapacağı konferanslara Rusya’dan bu yıl elli kadar mimar katılacak. 

Satın alıcılar ile görüşmek istedikleri katılımcıları online sistem üzerinde bir araya getiren B2B Online, filtreleme özelliği de sunarak web üzerinde randevu oluşturulmasına imkan veriyor. Yeni iş birlikleri ve iş fırsatları için uygun bir ortam yaratan özel bölümlerde gerçekleştirilecek ve 20 dakika ile sınırlı görüşmeler için randevu talepleri www.designistanbul.net üzerinden form yoluyla oluşturulabilecek.

Geçtiğimiz yıl Bosch, Arçelik, Nurus, Ersa, Tuna Ofis, Samet, Çebi Design, Arzum, KLK İnşaat, Işıklar Tuğla’nın katıldığı etkinliğin destekçileri arasında T.C. Kültür Bakanlığı ve çatısı altında birçok yaratıcı sektör derneğini bulunduran YEKON (Yaratıcı Endüstriler Konseyi), Yekon’un altındaki BİROY (Sinema Oyuncuları Meslek Birliği, Çağdaş Sirk Sanatçıları Derneği, DPİD ( Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği), ETMK (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği) GMK Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği, IPTV (İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri Derneği), İDA (İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği), İRD (İzmir Reklamcılar Derneği), MTD (Moda Tasarımcıları Derneği), RD (Reklamcılar Derneği), RY (Reklam Yapımcıları Derneği), RYD (Reklam Yaratıcıları Derneği), SSTD (Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği), TESDER (Türkiye Eğlence Sektörü Derneği), TESİYAP (Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Derneği), TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği), YEPUD (Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği), UESYO (Uygulamalı Endüstri Sanatları Yaygınlaştırma ve Olgunlaştırma Derneği) bulunuyor. 
 


 
İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin