Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Değişen Kentler: Yerellik, Kimlik ve ‘Yer’in Deneyimi

mimarizm.com / 22 Haziran 2017
ODTÜ Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde gerçekleşecek ‘Değişen kentler: yerellik, kimlik ve ‘yer’in deneyimi’ başlıklı çalıştaya katılmak için son başvuru tarihi, 1 Temmuz 2017.

British Council – Researcher Links programı kapsamında desteklenen, Türkiye’den Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve İngiltere’den University of East London’ın ortaklaşa düzenledikleri ‘Değişen kentler: yerellik, kimlik ve ‘yer’in deneyimi - hızla ortaya çıkan kentsel gelişmeler ve tipolojiler ışığında göçmenler ve azınlıkların sorunları’ başlıklı çalıştay, 23-27 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara’da ODTÜ Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde gerçekleşecek. 

Çalıştay, İngiltere ve Türkiye’den kariyerinin erken dönemindeki yaklaşık 40 genç araştırmacıyı bir araya getirmeyi ve tema üzerinde ortak çalışmalara başlangıç olacak bir tartışma platformu oluşturmayı amaçlıyor.

Kimler başvurabilir?

Çalıştaya katılmak için kentsel göç, katılımcı tasarım pratiği/teorisi, kentsel haritalama, kentsel makân ve kimlik, kentsel deneyim, kamusal mekân, kentsel mekân politikası, göç sosyolojisi, anlaşmazlıkların çözümlenmesi, kentsel yoksulluk, kent mekânının görselleştirilmesi (sanat, fotoğraf ve film) konularında araştırma yapan; son 10 yıl içinde doktorasını bitirmiş veya mimarlık gibi dallarda bu konularda benzer uygulama ve araştırma deneyimine sahip, İngiltere veya Türkiye’deki üniversite veya araştırma kurumlarına bağlı araştırmacılar başvurabilir. 

Son başvuru tarihi:
1 Temmuz 2017

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın.


 
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
23.10.2017
BİTİŞ
27.10.2017
YER
ODTÜ Mimarlık Bölümü, Ankara
DÜZENLEYEN

British Council – Researcher Links programı kapsamında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve University of East London işbirliğiyle

İLETİŞİM

archweb.metu.edu.tr/

YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin