Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

12. Venedik Mimarlık Bienali

mimarizm.com / 22 Şubat 2010
Venedik Mimarlık Bienali

Mimar Kazuyo Sejima
'nın küratörlüğünü üstlendiği 12. Uluslararası Mimarlık Bienali "İnsanlar Mimarlıkta Buluşur / People Meet in Architecture) temasıyla 29 Ağustos-21 Kasım 2010 tarihleri arasında 54 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilecek. Bienalin kült mekanları Giardini ve Arsenal'in haricinde, Venedik'in çeşitli farklı mekanlarına da dağılacak olan sergi, bir takım yeniliklere de imza atacak.

Bunlardan ilki olan "Mimarlık Cumartesileri" başlıklı toplantılar, bir dizi haftalık tartışma, performans ve sunuma sahne olacak. Ayrıca söz konusu buluşmaların her biri, Sejima ile başlayarak serginin önceki küratörleri tarafından yönetilecek.

Mimarlık Sergisi'nin 2010 için bir diğer atağı ise üniversitelere yönelik olacak. İtalya ve Avrupa'dan okullar ile işbirliğine gidilerek mimarlık, mühendislik, tasarım, iletişim ve sosyoloji dallarından öğrencilerin Bienal mekanlarını ziyaret ederek mimarlık ile tanışmaları hedeflenen bu üniversite projesi kapsamında, turlar ve forumlar araclığı ile öğrencilere kredi kazandırılması da hedefleniyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
BAŞLANGIÇ
29.08.2010
BİTİŞ
21.11.2010
YER
Venedik, İtalya
İLETİŞİM
T: +39 041 521 87 11 F: +39 041 521 88 12