İnovasyon Konferansı 2011 Mayıs Ayında Yapı-Endüstri Merkezi’nde
Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 43 yıldır faaliyet gösteren Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye’de yapı sektörünün ve fiziksel çevrenin kalitesinin gelişiminde rol oynayacak öncü projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. YEM tarafından düzenlenen buluşmalar yapı sektörünün farklı kesimleri arasında bilgi paylaşımı, iletişim ve tanıtım olanağı sağlarken, sektörün gelişimine de katkıda bulunuyor.

Bu çerçevede Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye’deki ekonomik büyümeden doğrudan etkilenen, hem istihdamın hem de ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün kurumsallaşmasına katkıda bulunmak ve agresif rekabet ortamında kurum ve kuruluşların fark yaratmasına destek olmak amacıyla, bu yıl ilkini gerçekleştireceği 'İnovasyon Konferansı'nı düzenliyor.

"Yapı ve inşaat sektöründe iş mükemmelliği ve inovasyon" odağında düzenlenecek konferansı endüstriyel yapı harçları üretiminde dünya lideri olan Saint-Gobain Weber ana sponsor olarak destekliyor. 5 Mayıs 2011, Perşembe günü YEM’in Fulya’daki binasında gerçekleşecek konferansta, konunun yerli yabancı uzmanlarının aktarılacağı bilgilerin yanı sıra, bu alana yatırım yapan, inovasyon kültürünü benimsemiş firmaların üst düzey yöneticileri de konuşmacı olarak yer alarak deneyimlerini paylaşacaklar.
 
Konferansın anahtar konuşmacıları; yalın operasyonlar, süreç mükemmelliği, stratejik planlama, tasarım, inovasyon ve organizasyonel dönüşüm alanında Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’ya dağılmış 15 uluslararası ofisi ve 20’yi aşkın ülkede aktif müşterisiyle dünyadaki en büyük bağımsız servis sağlayıcılardan biri olan BMGI’nin Avrupa Genel Müdürü Greg Kinsey ile BMGI Türkiye Genel Müdürü Tevfik Durmuşoğlu olacak.

Gayrimenkul, yapı malzemesi ve müteahhitlik alanları başta olmak üzere sektörde inovasyona yatırım yapmak isteyen profesyonelleri buluşturacak olan İnovasyon Konferansı, aktaracağı bilgilerle katılımcılarına bu süreçte yol haritası çizecek.

Detaylı Bilgi ve Katılım için: www.yemetkinlik.com/inovasyon 

'İnovasyon Konferansı' Programı


14.00 – 14.30 Kayıt ve Kahve İkramı
 
14.30 – 14.40 Açılış Konuşmaları
Doğan Hasol – Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı
Levent Gökçe – Saint-Gobain Weber Türkiye Genel Direktörü

14.40 – 15.40 Anahtar Konuşma: Sürdürülebilir İnovasyon
Greg Kinsey – BMGI Avrupa Genel Müdürü
Tevfik Durmuşoğlu – BMGI Türkiye Genel Müdürü

15.40 – 16.00 Açık İnovasyon Nedir?
Yakup Sezer  – acikinovasyon.com Platformu Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü
Nurettin Coşkun  – acikinovasyon.com Platformu Kurucu Ortağı ve Kurumsal Satış Direktörü

16.00 – 16.20 Kahve Arası
 
16.20 – 17.40 Panel - Yapı Sektöründe Rekabeti Yeni Adı: İnovasyon

Panel Yöneticisi: Prof. Dr. Ali R. Kaylan
Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı

Konuşmacılar:
Ata Selçuk – Eczacıbaşı Holding İnovasyon Koordinatörü
Elvan Özkal – Philips Tüketici Ürünleri Genel Müdürü
Ülkem Kırımlı – Philips Aydınlatma Genel Müdürü
Hanefi Küçük – DuPont Türkiye-İsrail-Kafkaslar Ülke Müdürü


Saint-Gobain Weber Hakkında

Dünyanın ilk 100 şirketi arasında yer alan Saint-Gobain Grubu’nun endüstriyel harçlar alanında faaliyet gösteren şirketi Saint-Gobain Weber, seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, dış cephe boya ve kaplamaları, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, su yalıtım ürünleri, tamir -tesviye ürünleri, iç cephe boyaları, beton, tamir ve koruma sitemleri, şantiye genel malzemeleri, mastikler ve zemin sistemlerinden oluşan oldukça geniş bir ürün portföyüne sahip.

Endüstriyel yapı harçları üretiminde dünya lideri olan Weber’in, 46 ülkede 10.000’nin üzerinde çalışanı ve 200’den fazla üretim tesisi bulunuyor. Türkiye’de toplam 4 fabrika, 8 bölge temsilciliği, 600’ü aşkın bayisi ve güçlü satış ekibi ile hizmet veren Weber, uluslararası tecrübenin köklü yerel bilgilerle birleştirilmesine dayanan yenilikçi çözüm ve servis önerileriyle bina inşaatları ve renovasyon için çözümler sunuyor. Weber, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahip.


Konuşmacı bilgilerine ulaşmak için lütfen ilerleyiniz.

[Sayfa]

Konuşmacılar Hakkında

Prof. Ali Rıza Kalyan

Robert Akademi’den 1969 yılında mezun olduktan sonra, 1973 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Kalyan, lisansüstü eğitimine ABD Syracuse Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Bölümü’nde devam ederek, 1975 yılında yüksek lisans ve 1979 yılında doktora derecelerini almıştır. Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne öğretim üyesi olarak katılan Kalyan, halen Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi yüksek lisans programı Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

2008-2010 döneminde Türkiye Kalite Derneği KalDer’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Prof. Ali Rıza Kalyan ayrıca, KalDer’de Ulusal Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi Üst Kurul Başkanlığı, Önce Kalite Dergisi Yayın Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştur. 

Ata Selçuk

1967 yılında doğan Ata Selçuk, lisans eğitimini 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. İş yaşamına 1989 yılında Düzey Pazarlama bünyesinde Ürün Yöneticisi olarak başladı. 1992-1999 yılları arasında Abdi İbrahim İlaç bünyesinde, pazarlama ve satış alanlarında çeşitli görevlerde bulundu.

1999 yılında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama bünyesinde Pazarlama ve Satış Müdürü olarak Eczacıbaşı Topluluğu’na katıldı. 2004-2008 yılları arasında Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü, 2008-2009 yılları arasında RTS Renal Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yaptı. 

Ata Selçuk halen, Eczacıbaşı Holding’de İnovasyon Koordinatörlüğü
görevini sürdürüyor.

Elvan Özkal

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Özkal, 1993 – 2004 yılları arasında Eczacıbaşı Biersdorf’ta Pazarlama Müdürü olarak görev aldı.

2004 – 2007 yıllarında Eczacıbaşı Girişim Pazarlama’da Zincir Mağazalar Türkiye Satış Müdürlüğü görevini üstlenen, 2007 – 2010 yılları arasında Innoworks Satış ve Pazarlama Danışmanlığı’nın yanı sıra, inovasyon ve yaratıcılık konusunda uzman SolutionPeople’ın Türkiye Temsilciliği’ni sürdüren Özkal, 2010 Eylül ayından bu yana Philips Türkiye Tüketici Ürünleri Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 


Greg Kinsey

Washington’daki Georgetown Üniversitesi’nden MBA derecesi olan Kinsey, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği eğitimi almıştır.

Danışmanlık, profesyonel hizmetler, ileri teknoloji ve endüstride iş mükkemmeliği, inovasyon ve değişim yönetimi alanında yirmi yılın üzeride tecrübeye sahip Greg Kinsey; Hewlett-Packard, IBM, Siemens ve Honeywell gibi kurumlarda değişim yönetimi ve inovasyon kültürü oluşturmak adına lider roller üstlenmiştir.
Hanefi Küçük
 

1973 yılında Trabzon’da doğdu. Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.

2007 yılında Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü MBA lisansını tamamladı. 2004’de DuPont’a katılmadan önce, Ford Otosan’da satış, satış destek, kalite gibi farklı birimlerde ve Shell’de Teknik Satış Müdürü olarak görev aldı.

DuPont’da İş Geliştirme Birimi’nde başladığı kariyerine, Türkiye-İsrail-Kafkaslar’ dan sorumlu “Building Innovations” (Yapı Çözümleri) Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Nurettin Coşkun

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. İnovasyon, açık inovasyon, crowdsourcing, inovasyon yönetimi, fikir yönetimi ve girişimcilik konularında çalışmalar yapan Coşkun, Türkiye’nin inovasyon platformu Açıkinovasyon.com Platformu’nun Kurucu Ortağı ve Kurumsal Satış Direktörü'dür. 

"acikinovasyon.com", kitlelerin bilgeliğini temel alan ve şirketlerin yüksek performans ve verimlilik sağlaması için organizasyon dışından içeriye doğru entelektüel sermaye transferi sağlayan bir inovasyon platformudur.


Tevfik Durmuşoğlu

Kârlılık ve verimlilikte ölçülebilir gelişim sağlama konusunda on yıllık başarılı bir kariyeri olan Tevfik Durmuşoğlu, operasyon, satış, iş geliştirme ve performans iyileştirme alanlarında kilit görevlerde bulundu. 

BMGI’a katılmadan önce Türkiye’nin önemli kuruluşlarından Borusan Holding’de Yalın Altı Sigma Program Yöneticiliği görevini yürüten Durmuşoğlu, bu görev kapsamında tüm grup şirketlerinin program yönetimi, proje yönetimi ve yetkinlik gelişimi faaliyetlerini yönetti.

2010 yılından bu yana BMGI Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’nü yürüten Durmuşoğlu, halen farklı sektörlerde değişim yönetimi, inovasyon, iş mükkemmeliği, yalın ve Altı Sigma konularında danışmanlık vermektedir.

Ülkem Kırımlı

TED Ankara Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra hızlı tüketim ürünleri ve telekomünikasyon sektörlerinde Türkiye, Avrupa ve Avrasya bölgelerinde satış, pazarlama ve üst yönetim görevlerinde bulundu. Halen, Philips Aydınlatma Genel Müdürü olarak görev yapan Kırımlı, eğitim ve çevre konularında STK çalışmalarında da yer almaktadır. 

Yakup Sezer

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2009 yılında mezun olan Sezer, Türkiye’nin İnovasyon Platformu olan "acikinovasyon.com"un Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü’dür.

Girişimcilik, inovasyon, açık inovasyon, crowdsourcing, risk ve girişim sermayesi alanlarında çalışmaları olan Yakup Sezer, girişimcilik tecrübesi haricinde, bankacılık sektöründe kurumsal performans  ve süreç yönetimi alanlarında da 2 yıldan fazla tecrübeye sahiptir.

 

 
30.04.2011

Yazdır

Copyright ©2007 - mimarizm.com